Profesyonel Tercüme

Formül B Evlilik Belgesi

Onat Tercüme; evlenme belgenizin güvenli tercümesi için kişiye özel çözümler sunar.

Hemen İletişime Geçin
Formül B Evlilik Belgesi Tercüme
Formül B Evlilik Belgesi Tercüme

WhatsApp Teklif Hattı

Tıklayın ve WhatsApp ile size özel müşteri temsilcinizden bilgi ve teklif alın.

0(850) 532 78 72

Hemen arayın ve size özel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alın.

e-Posta Teklif Hizmeti

Taleplerinizi ve belgelerinizi gönderin anında bilgi ve teklif alın.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B)

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (formül b), resmi makamlara verilmek üzere düzenlenen, evlenme tescil bilgilerini gösteren çok dilli bir belgedir.

Formül B Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır?

  • Türkiye‘ de Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesini; e-Devlet sisteminden barkodlu olarak, il veya ilçe nüfus müdürlüklerinden şahsen başvuru ile ıslak imzalı olarak
  • Yurt dışında ise Konsolosluk veya Büyükelçiliklerden temin edebilirisiniz.

E-devlet sisteminden alınan barkodlu Formül B Belgesini; bazı ülkeler kabul ederken, bazı ülkeler tercüme, noter ve apostil onaylı halini talep edebiliyor. Bazı ülkeler ise sadece nüfus müdürlüklerinden alınabilen ıslak imzalı belgenin temin edilmesini zorunlu kılabiliyor. Bu sebeple Formül B belgesini sunacağınız ilgili kurumun talep şeklini öğrenerek işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yararlı olacaktır.

Evlenme Kayıt Örneği Formül B

Formül B Belgesi, evlilik kaydını belgeleyen ve uluslararası alanda geçerliliği olan, evlilik tescil bilgilerini içeren uluslararası Evlenme Kayıt Örneğidir.

Evliliğinizi dünya genelinde belgelemek için ihtiyaç duyduğunuz formül b evlilik belgesi tercümesini size özel çözümlerimizle tamamlıyoruz. Tercümanlarımız, belgenizin doğru bir şekilde çevrilmesini sağlamak için dil bilgisi kurallarına, terminoloji kullanımına ve dil akıcılığı gibi faktörlere özen gösterirler.

Evlenme Kayıt Örneği Formül B
Uluslararası Evlilik Belgesi Formül B

Uluslararası Evlilik Belgesi Formül B

Uluslararası evlilik belgesi formül b’nin doğru ve güvenilir bir şekilde tercüme edilmesi, uluslararası geçerliliğinin sağlanması açısından büyük önem taşır. Evlilik kayıt örneği belgesi çevirisi konusunda deneyim sahibi olan tercümanlarımız, belgenin anlamını ve ifadelerini hedef dilin kültürel, yasal normlarına göre aktarır. Bu sayede belgenizin amacını ve uygunluğunu korumuş olur.

Müşteri memnuniyeti; tercüme hizmetlerimizde en büyük önceliğimizdir. Size özel atanan müşteri temsilcisi, tercüme sürecinizi yönetmek ve taleplerinizi dikkate alarak süreci tamamlamak için sizinle iletişim halinde olur. Aynı zamanda tercümenizin vaktinde teslim edilmesi için tercüme sürecini titizlikle takip eder ve memnuniyetiniz için çalışır.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (formül b), resmi makamlara verilmek üzere düzenlenen, evlenme tescil bilgilerini gösteren çok dilli bir belgedir. Resmi bir belge olduğundan, temini için ilgili kuruma şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Evlilik belgesi genellikle çok dilli olarak düzenlenir ve düzenlendiği dillerden resmi dili olan ülkelerde kabul edilir.

Formül B, Evlilik Belgesi Çeviri ihtiyaçlarınıza size özel çözümlerimiz için;

Şimdi Arayın
Formül B Belgesi Apostil

Formül B Belgesi Apostil

Evliliğinizin başka dilde ve ülkede geçerli olabilmesi için evlilik belgeniz genellikle noter onaylı ve apostilli tercümesi gerekli olabilir. Örneğin yurt dışında evlenip ardından kendi ülkenize dönüş yaparsanız, evliliğinizin ülkenizde resmiyet kazanması için apostil onaylı tercümesini sağlamalısınız. Onat Tercüme Bürosu olarak yeminli tercümanlarımız aracılığıyla formül b belgesi apostil işlemi de dahil olmak üzere, evlilik cüzdanı tercümesi konusunda güvenilir ve profesyonel hizmet sunuyoruz.

Formül B belgesi yurtiçinde; İl ya da İlçe Nüfus Müdürlüklerinden, yurtdışında Konsolosluk ya da Büyükelçiliklerden temin edilir. Evlenme belgesinin uluslararası geçerlilik kazanabilmesi için genellikle apostil onaylı olarak talep edilmektedir. Apostil onayını;

  • Yurtiçinde; Kaymakamlık ya da Valiliklerden,
  • Yurtdışında ilgili yetkili makamlarda yaptırabilirsiniz.

Formül B noter onaylı tercüme işlemlerini ve apostil onay aşamalarını sizin adınıza yürütelim.

Form B Evlilik Belgesi Tercüme

Form B Tercümesi ile Evliliğiniz Dünya Çapında Kutlayın

Belgenizi ibraz edeceğiniz kurumdan noter onayı gerekip gerekmediğine dair net bilgi almanız maliyet açısından faydalı olacaktır.

Çünkü noter onay süreçleri, tercüme süreçlerine kıyasla oldukça maliyetli süreçlerdir.

evlilik belgesi tercüme

Bulunduğunuz şehirden bağımsız olarak, dünyanın neresinde olursanız olun, Kızılay / Ankara’dan size özel çözümler üretmekteyiz. 90+ dilde form b evlenme belgesi tercüme hizmeti sunuyoruz.

Formül B Belgenizi Bize,

  • Whatsapp,
  • Eposta,
  • Kargo veya ofislerimize gelerek

ulaştırmanız durumunda tecrübeli ekibimizle Almanca Tercüme ve İngilizce Tercüme gibi 90+ dilde tüm çeviri ve onay süreçlerinde hizmet vermeye hazır durumdayız.

Form-B – Evlenme Belgesi Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatı, belgenizin karakter hacmine, kaynak ve hedef diline göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte belgenizi sunacağınız kurumun noter onayı da istemesi fiyatlarda değişikliğe sebep olmaktadır.

Müşteri temsilcimizi şimdi arayarak tüm çeviri süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Formül B ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Formül B nedir?

Uluslararası geçerliliği olan evlilik kayıt belgesidir. Nüfus müdürlüklerince 'Evlenme Belgesi' olarak da adlandırılır.

Evlenme Kayıt Örneği, Formül B Belgesi nereden alınır?

Formül B Evlenme Belgesi ülkemizde İl/İlçe Nufüs Müdürlüklerinden, yurtdışında ise Konsolosluk veya Büyükelçiliklerden temin edilebilir.

Formül B nasıl alınır?

Formül B Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesini ülkemizde Nüfus Müdürlüklerine, yurtdışında ise Konsolosluk veya Büyükelçiliklere şahsen müracaat ile alınabilmektedir.

Formül B kaç ay geçerli?

Formül B Evlilik Belgesi 6 ay geçerlidir.

Formül B belgesi kimlere verilir?

Formül B belgesi herhangi birinin evlilik durumunu gösterir belgedir. Bu belge, talep eden ve evli olan her bireye İl/İlçe Nufüs Müdürlüklerinden verilebilir.