Profesyonel

Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme hizmetlerimizden size özel çözümlerimizle faydalanmak için;

İletişime Geçin
Noter Onaylı Tercüme
Noter Onaylı Tercüme

WhatsApp Teklif Hattı

Tıklayın ve WhatsApp ile size özel müşteri temsilcinizden bilgi ve teklif alın.

0(850) 532 78 72

Hemen arayın ve size özel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alın.

e-Posta Teklif Hizmeti

Taleplerinizi ve belgelerinizi gönderin anında bilgi ve teklif alın.

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Resmi onay gerektiren işlerde çeviriyi yapacak olan tercümanın yeminli tercüman olması ve belgenin noter tarafından onaylanmış olması gereklidir. Noter onaylı tercüme bürosunda yer alan yeminli tercümanlarımız gereksinimlerinizi karşılamak için çalışıyor ve noter onay sürecinizi sizin adınıza yürütüyoruz.

Onat noter yeminli tercüme bürosundan hizmet alarak noter onaylı, apostilli çevirileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Noter Yeminli Tercüme

Noter yeminli tercüme, genellikle yurt içinde ve yurt dışında kullanılacak resmi belgeler için gerekli olan tercüme türüdür. Bu belgeler arasında vergi levhası, gümrük beyannamesi, akademik belgeler ve vasiyetname tercümesi gibi resmi belgeler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, sabıka kaydı, denklik belgesi medeni hal belgesi, Erasmus belgeleri ve denetim raporu tercümesi gibi belgeler de noter onaylı tercümenin içinde yer alır.

Tercüme edilen bir belgenin yeminli tercüme noter onayı alabilmesi için belgenin noter tarafından tanınan yeminli bir tercüman tarafından çevrilmiş olması gereklidir. Aynı zamanda tercümenin ülke yasalarına ve mevzuatına uygun bir şekilde yapılması da önemli bir unsurdur. Bu nedenle, resmi kurumlarda kullanılacak yeminli noter tercüme belgelerinin prosedüre uygun şekilde çevrilmesi gerekmektedir.

Yeminli noter tercüme hizmetinde, noter tarafından onaylı yeminli tercümanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Profesyonel tercümanlarımız, belgelerinizi uluslararası alanda geçerli olacak bir şekilde tercüme ederler.

Noter onaylı çeviri hangi durumlarda gereklidir?

Noter onaylı çeviri, bir belge ya da metnin noter tarafından onaylanmış olarak başka bir dile tercüme edilme işlemidir.

Bu tercüme türüne genellikle şu durumlarda ihtiyaç duyulur;

  • Adli Belgeler,
  • Doğum, Ölüm, Evlilik ve Boşanma Belgeleri,
  • Pasaport ve Vize İşlemleri
  • Patent ve Tescil İşlemleri
  • Tıbbi Rapor ve Sağlık Belgeleri gibi resmi ve yasal işlemlerde noter onaylı tercümeye ihtiyaç duyulur.

ONAT Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Noter yeminli tercüme özetle; herhangi bir belgenin yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi sonrası imzalanıp kaşelenmesi ve akabinde tercümanın yemin zaptının bulunduğu noterlerde tasdik işlemine tabi tutulması anlamına gelir.

Noter Onaylı Tercüme hizmetimizi Dünyanın her yerine sunmaktayız. İnternet üzerinden evraklarınızı alıp noter onaylı tercüme edip kargo ile teslim ediyoruz. Detaylı bilgi ve teklif almak için;

Şimdi İletişime Geçin

ONAT Noter Yeminli Tercüme Bürosu olarak kendi dilinde uzmanlığını kanıtlamış tecrübeli noter onaylı yeminli tercümanlardan oluşan ekibimizle noter tasdikli tercüme ihtiyaçlarınızı kişiye özel çözümlerimizle sizin adınıza sonuçlandırıyoruz.

Profesyonel Tercüme hizmetiyle aranızda yalnızca;

4 adım var!

Dosyayı Gönder

Teklif Al

Onayla

Süreci Tamamla

Dünyanın her yerine kargo ile teslimat.

En yakınınızdaki Tercüme Bürosu

İletişime Geçin
Kızılay Noter Onaylı Tercüme

Kızılay Noter Onaylı Tercüme

Kızılay noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınız için noter onaylı tercüme bürosu Ankara olarak tercüme hizmeti sunuyoruz. Yeminli tercümanlarımızla resmi, hukuki belgelerinizin çevirisini özenle gerçekleştiriyor ve Kızılay noter yeminli tercüme hizmetimizle güvence altına alıyoruz.

Noter onaylı tercüme Kızılay hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Noter Yeminli Tercüman

Profesyonel ve güvenilir Ankara noter yeminli tercüman kadromuzla resmi onay gerektiren tercüme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Noter yeminli tercümanlarımız her türlü hukuki, ticari ve kişisel belgenizi titizlikle ve standartlara uygun şekilde çevirirler.

Noter onaylı yeminli tercümanlarımızdan +90 dilde anadil seviyesinde noter tasdikli çeviri hizmeti sunuyoruz. Kurulduğumuz yıldan günümüze uygun fiyatlı ve zamanında teslim garantisiyle sizin yanınızdayız.

Ankara Noter Yeminli Tercüman

Belgelerin özellikle yasalar önünde geçerlilik kazanması için;

İçişleri Bakanlığı’ndan noterlere verilmiş olan onay işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Noter onaylı çeviri ile yeminli tercüman onaylı çeviri birbirinden farklıdır. Tercümenin noter onaylı olması isteniyorsa, önce noter onaylı yeminli tercüman tarafından imzalanıp kaşelenmesi, sonra da yeminli tercümanın bağlı bulunduğu noter tarafından noter onayı verilmesi gerekmektedir.

Tercüme Büroları arasında mümtaz bir yere sahip olan Onat Tercüme olarak;

Profesyonel Noter Yeminli Tercüman kadromuz ile tüm süreçleri sizin adınıza takip ediyoruz.

Şimdi İletişime Geçin
Ankara Noter Onaylı Tercüme

Ankara Noter Onaylı Tercüme

Noter tasdikli tercüme genellikle resmi evraklar için talep edilir. Resmi kurumlar için talep edilen tercüme işlerinde, çeviri dokümanlarının da resmi niteliğe sahip olması gerekir. Bu nitelik tercüman yemini ve noter tasdiki ile tamamlanmış olur. Belgelerin verileceği makamlar tarafından resmi onay istenildiği takdirde noter onaylı yeminli tercüme yaptırılmaktadır.

Resmi makamlar için yapılan çevirilerde, çeviri hizmeti veren tercümanın noter yeminli tercüman olması ve yapılan tercümenin noter tarafından onaylanmış olması gereklidir. Ankara noter onaylı tercüme hizmetimizle ihtiyaçlarınıza uygun noter onaylı tercüme hizmetini sunuyoruz.

Noter Onaylı Tercüme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Noter Onaylı Tercüme Ücretleri Ne Kadar?

Noter onaylı tercüme ücreti dosya adedine, içeriğine, karakter sayısına, dile ve süreye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Noter Onaylı Tercüme Ne Kadar Sürer?

Dosyanızın noter onaylı tercümesinin ne kadar süreceğini öğrenmek için dosyayla ilgili karakter sayısı, dil, içerik gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Bunun için bizimle iletişime geçerek söz konusu fiyat bilgisini talep edebilirsiniz.

Noter Onaylı Tercüman Nedir?

Noter onaylı tercüman, bir tercüme işleminin noter tarafından onaylanmış olmasını sağlayan tercüman anlamına gelir. Noter onaylı tercüme edilen belgelerinizi kargo, internet ya da ofislerimizden temin edebilirsiniz.

Noter Onaylı Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Noter yeminli tercüman olmak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve sabıka kaydının olmaması gerekmektedir. Bir tercüme bürosunda çalışıldığını gösterir belge ve yabancı dil konusunda yetkin olunduğunu gösteren bir diploma/belge/sertifika bulunması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra, ikametgâhın bulunduğu il sınırındaki bir notere belgeler teslim edilerek, noter önünde yemin edilmesi gerekir.

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Herhangi bir belgenin yeminli tercüman tarafından tercüme edildikten sonra yine yeminli tercüman tarafından imzalanıp kaşelenmesi ve akabinde tercümanın yemin zaptının bulunduğu noterlerde tasdik işlemine tabi tutulması anlamına gelir.

Noter Onaylı Tercüme Nasıl Yapılır?

Noter onaylı tercüme, belgenin yeminli tercüman tarafından çevrilip imzalanması, ardından noter tarafından tasdik edilerek resmiyet kazanma sürecidir. Onat Tercüme Bürosu olarak tüm noter onay süreçlerini adınıza yürüterek, düzenlenen evraklarınızı posta, kurye veya kargo ile teslim edilebilmektedir.

Noter Onaylı Tercüme Nerede Yaptırılır?

Profesyonel noter onaylı yeminli tercüman kadromuz, çeşitli dillerde ve belge türlerinde noter onaylı tercüme hizmeti sunmaktadır. Belgelerinizi bize ulaştırarak güvenilir ve hızlı bir şekilde noter onaylı çevirisini alabilirsiniz.