Profesyonel

Apostil Onaylı Tercüme

Dokümanlarınızı apostil onayı ile uluslararası alanda geçerli kılın; alanında uzman tercüman kadromuz ile fark yaratın!

Şimdi İletişime Geçin
Apostil Onaylı Tercüme
Apostil Onaylı Tercüme

Apostil Tercüme

Apostil tercüme, evrakın yeminli tercüman tarafından çevirisi tamamlandıktan sonra orijinali (veya orijinali yerine geçen hali) ile birlikte noter onayının yapılması, noter onayının akabinde apostil onayı alınması işlemidir.

Apostilli tercüme, belgelerin Lahey Sözleşmesi’ne taraf ülkeler arasında tanınmasını ve kabul görmesini sağlar.

Yeminli Tercüme Apostil Hizmetimiz

Yeminli tercüme apostil hizmetimiz de tercümesini talep ettiğiniz evrakı istediğiniz dile apostil çeviri işlemini yaptıktan sonra notere tasdik ettiriyoruz. Noter tasdikinden sonra ise Valilik veya Kaymakamlıklardan apostil tasdiki yaptırmanızı sağlıyoruz.

Apostil tasdiki yapıldıktan sonra, bu resmi belge Lahey Sözleşmesi’ne taraf olan devletler içerisinde başka bir onaya gerek kalmaksızın geçerli hale gelecektir.

Yurt dışına iş veya eğitim gibi durumlarla gideceğinizi düşünelim, bu gibi durumlarda ilgili kurumlara başvuru yaparken noter yeminli bir tercüme bürosu tarafından yapılacak olan yeminli apostil tercüme işlemi sonucunda tercümesi yapılmış olan belgenin geçerliliğinin onaylandığı bir apostil ile bu belgenin ilgili kuruma gönderilmesi gerekmektedir.

Yeminli Tercüme Apostil

ONAT Apostil Onaylı Tercüme

Lahey Sözleşmesi’nde belirtildiği üzere;

Bu sözleşmeye taraf olmuş ülkelerden herhangi birinde bulunan bir resmi evrak diğer ülkelerde de geçerli olabilmektedir. Belgenin geçerliliğinin sağlanması için apostil dediğimiz uluslararası onayın alınması gerekmektedir.

Lahey sözleşmesinde taraf olan ülkelerden birine bir belge sunmanız gerektiğinde konsolosluk veya resmi mercii onayına gerek kalmadan, yalnızca belge üzerinde yer alan apostil şerhi ile belgeniz geçerli sayılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise; Apostil onayının yalnızca Lahey Sözleşmesine taraf ülkeler arasında geçerli olduğudur.

Resmi belgenizi sunacağınız ülkenin bu sözleşmeye tabii olup olmadığını kontrol etmeniz veya bu konuda danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Lahey Sözleşmesine tabii olmayan bir ülkeye resmi belge sunmanız gerektiği zaman ise konsolosluk onayı almanız gerekmektedir.

Yabancı bir ülkeye teslim edeceğiniz resmi evrakınızın öncelikle yeminli bir tercüme bürosu tarafından tercüme edilmesi gerekmektedir. Tercüme hizmetinin sonrasında apostil şerhini sunacak ilgili kurum tarafından belgenizin onaylanmasının ardından karşı ülkenin de belgenizi imzalaması gerekmektedir.

Profesyonel Tercüme hizmetiyle aranızda yalnızca;

4 adım var!

Dosyayı Gönder

Teklif Al

Onayla

Süreci Tamamla

Apostil Onaylı Tercüme ihtiyaçlarınıza profesyonel ve size özel çözümlerimiz için;

Şimdi Arayın

Valilik Apostil Tercüme Onayı

Yabancı bir ülkeye iletmeniz gereken belgenizi tercüme ettirdikten sonra belgenin ilgili ülkede geçerliliğini sağlamak adına apostil onayı almanız gerekmektedir.

Peki, apostil nereden alınır?

Ülkemizde apostilli belge vermeye yetkili makamlar, belge türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İdari belgelerde Kaymakamlık veya Valilik apostil tercüme onayı verirken adli belgelerde ise adalet komisyonu bakanlıkları apostilli evrakı verirler.

Apostil şerhi almak istediğiniz belge türüne bağlı olarak ilgili kurumu ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Diploma gibi bir belge sunmanız gerektiğinde, diplomanızı tercüme ettirdikten sonra belgenize noter üzerinden apostil şerhi alabilirsiniz.

Apostil Onaylı Tercüme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Apostil Onayı Nerede Yaptırılır?

Apostil onayı Kaymakamlıklar ve Valiliklerin hukuk büroları tarafından yapılmaktadır.

Apostil Nerelerde Kullanılır?

Yurt dışına göndereceğiniz vekâletname, evlilik cüzdanı, muvafakatname, medeni durumu gösteren belgeler, doğum belgeleri, diploma, eğitim belgesi, hukuki belgeler ve noter senetleri gibi belgelerin ilgili ülkedeki geçerliliğini sağlamak için apostil tasdikine ihtiyacınız olabilir.

Apostil Tercüme Hizmeti Nasıl Alınır?

Evrakını Tercüme Büroları aracılığıyla ihtiyacı olan dile çeviren ve noter tasdiki yaptıran bir kişi sonrasında Valilik ya da Kaymakamlıklardan Apostil tasdiki yaptırabilir.

Ankara'da Apostil Nerede Yapılır?

Ankara’da apostil işlemi, Türkiye’de valilikler ve kaymakamlıklar tarafından yapılmaktadır. Apostil için ilgili belgenin aslı ve bir fotokopisi ile birlikte kaymakamlığa veya valiliğe başvurmanız gerekmektedir.

Diploma Apostili Nerede ve Nasıl Yapılır?

Apostilli diploma belgesi için orijinal belgenizi yeminli bir tercüme bürosu veya yeminli bir tercümana gidip tercüme ettirmeniz gereklidir. Tercüme işlemi tamamlandıktan sonra noter tarafından tercüme bürosunun ya da tercümanın yemin zaptı tasdiklenir. Noterde onaylatılan tercüme illerde valiliğe, ilçelerde kaymakamlığa götürülerek apostil onayı alınır.

Apostil Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Apostil tercüme fiyatları belgenin türüne ve çevrileceği dile göre farklılık gösterir. Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.