İşletmenizin Küresel Destekçisi

Ticari Tercüme

Günümüzün küresel ekonomisinde yer almanız ve işinizi sınır ötesine taşımanız için almanız gereken hizmetlerin başında gelen ticari çeviri hizmeti, işletmenizin dil engelini ortadan kaldırmasına ve yeni pazarlara açılmasına yardımcı olur. Ticari çevirinin özellikle son zamanlarda önem kazanmasının en önemli nedenlerinden biri internetin zaman içinde kendini geliştirmesiyle dünya üzerinde sınırların ortadan kalkması ve yeni küresel pazarın oluşmasına destek olmasıdır.

Ticari Tercüme

Ticari çeviriler, bir şirketin hem yatırım yaptığı bölgenin iş ağıyla olan ilişkisini hem de hedef kitleyle olan iletişimini sağlar. Ticari tercüme alanı şirket broşürü, dergi, ambalaj çalışmaları, haberler, ürün açıklamaları, ihaleler, teklifler ve ticari anlaşmalar gibi alanları kapsar. Bu çevirilerin bazılarının birebir olması gerekirken bazıları da hedef dilin kültürel yapısına göre yerelleştirilerek hazırlanır. Ticari çeviri yapacak bir tercümanın çeviri yapacağı dile hâkim olması ticari çeviri yapması için yeterli değildir. Tercüman orijinal metnin özelliklerini de hedef dilde tasvir edebilmelidir.

Ticari tercüme, firmaların tanıtım ve iletişim amacıyla müşterilerine sunduğu tüm içeriklerin çevirisini kapsayan bir alan olduğu için hem tercümanın hem de kurumun profesyonel bir sistemle çalışması oldukça önemlidir.